Žijeme (a)sociálně! facebook.com/easymagazine →

Festival Všemi směry chce rozebrat svět médií „až na kost“

„Až na kost“ – to je motto, které nese letošní ročník festivalu nezávislé publicistiky Všemi směry. Jeho cílem je totiž rozebrat dopodrobna svět médií a odhalit pravou podstatu daných témat. Akci, kterou již jedenáctým rokem pořádají studenti Vyšší odborné školy publicistiky (VOŠP), se uskuteční 16. dubna v prostorách pražské kavárny NoD.

Dostat se mediálnímu světu pod kůži je úkolem letošního ročníku festivalu nezávislé publicistiky Všemi směry. „V diskuzích a workshopech nechceme povrchnost. Rádi bychom se pokusili přijít na pravou podstatu rozebíraných témat, zkrátka prozkoumat je až do morku kostí,“ vysvětluje podtitul festivalu jedna z organizátorek Monika Suková. 

V průběhu dne se představí různé mediální obory. „Chceme probrat všechna témata, ne jen žurnalistiku a televizi. Do programu proto budou letos zařazeny i diskuze ohledně rádia a marketingu,“ říká zástupce studentů Jindřich Oukropec. Chybět nebude ani debata o novinářských hodnotách, část programu poodhalí také zákulisí dokumentu a fotografií.

Jedenáctý ročník Všemi směry se bude konat 16. dubna od 13:00 v Experimentálním prostoru NoD v Dlouhé ulici. „Toto místo nám vyhovuje, je variabilní, můžeme si ho přizpůsobit, jak potřebujeme,“ tvrdí produkční festivalu Veronika Hlaváčová. Dodává, že prostor nabízí dva sály, což umožňuje mít dvě programové linky – jednu hlavní a vedlejší.

Festival Všemi směry: Událost zasvěcená médiím 

Všemi směry je neziskový projekt, který tradičně organizují studenti (VOŠP). Před jedenácti lety bylo původním záměrem festivalu představit spolužákům, rodině a přátelům práce všech studentů školy. V současnosti se však jedná o událost, která je zasvěcená médiím. 

Návštěvníci mají možnost zúčastnit se během jednoho dne workshopů a diskuzí a dozvědět se tak informace od odborníků, kteří v médiích působí a zabývají se jejich fungováním a vývojem. 

Minulých ročníků se zúčastnili mediální osobnosti jako například bývalá televizní moderátorka České televize Jolana Voldánová, spisovatel Michael Viewegh, šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery nebo bývalý šéfredaktor deníku Mladá Fronta Dnes Robert Čásenský. 

Fotogalerie: 
Logo festivalu

Komentáře

Žijeme (a)sociálně

Spolupracujeme

  • Majáles
  • Scio