Žijeme (a)sociálně! facebook.com/easymagazine →

Slonková i Závozda na festivalu nezávislé publicistiky Všemi směry

Jak novináři válčí s morálními hodnotami a kam až mohou ve své práci zajít? Nejen na tyto otázky budou odpovídat hosté festivalu nezávislé publicistiky Všemi směry, který se uskuteční 16. dubna v Experimentálním prostoru NoD v Praze. Na studentskou akci dorazí uznávané mediální osobnosti, mezi nimi například bývalá šéfredaktorka deníku MF Dnes a investigativní novinářka Sabina Slonková či člen rady České televize Jiří Závozda.

Kromě debaty Války hodnot se návštěvníci mohou těšit na plno dalších interaktivních diskuzí a workshopů. „Festival se nebude zaobírat jen tištěnými médii a televizí, ale také rádiem, fotografií  a marketingem,“ říká zástupce studentů Jindřich Oukropec. Svoji práci v oblasti marketingu představí ředitelka agentury FreyaCZ Kateřina Borovanská ve workshopu Dotkni se své komunity, do zákulisí grafických designerů návštěvníky zavede její kolega Tomáš Nečas ve workshopu Obrazoví lháři.

„Letošní jedenáctý ročník festivalu Všemi směry nese motto „Až na kost“, to znamená, že chceme jít do hloubky probíraných věcí a neptat se povrchně,“ vysvětluje jedna z organizátorek festivalu Monika Suková. I proto například na debatu Příběh válečné fotografie nepřijde jen fotografka Alžběta Jungrová, ale i voják se zkušenostmi z Afghánistánu Pavel Stehlík, který popíše, jak vojáci vůbec válečné fotografy vnímají.

Milovníky hudby určitě potěší diskuze Chci bejt slyšet, ve které bude ředitelka internetového rádia StreetCulture Iva Jonášová a Josef Vlček z Rockzonu řešit, jak se nejlépe jako začínající umělec zviditelnit navzdory usedlosti české hudební scény. Muzice bude patřit i závěr večera, kdy zahraje kapela Wild Tides a DJ´s Them Darned Teenagers.

Lístky na festival Všemi směry jsou k dostání online na webových stránkách nebo je lze zakoupit osobně v prodejnách Freshlabels Store (Panská, Praha 1), MusicTown Record (Ondříčkova, Praha 3), v prostorách Vyšší odborné školy publicistiky (Opatovická, Praha 1) či přímo na místě v den konání akce. Vstupenka stojí 100 korun.

Festival Všemi směry: Událost zasvěcená médiím

Všemi směry je neziskový projekt, který tradičně organizují studenti Vyšší odborné školy publicistiky. Původním záměrem festivalu bylo představit spolužákům, rodině a přátelům práce všech studentů školy. Během několika let se z akce stala událost, která je zasvěcená médiím.

Minulých ročníků se zúčastnily mediální osobnosti jako například bývalá televizní moderátorka ČT Jolana Voldánová, spisovatel Michael Viewegh, šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery nebo bývalý šéfredaktor deníku MF Dnes Robert Čásenský.

PR článek

Komentáře

Žijeme (a)sociálně

Spolupracujeme

  • Majáles
  • Scio